büyü

Kara Büyü Nedir?

Kara büyü, kötü niyetlerle ve çıkar sağlamak amacı ile yaptırılan, genellikle insanların özgür iradeleri dışında hareket etmesine neden olan, yapan kişinin maddi çıkarlar gözettiği büyüler topluluğudur. Uygulamalar esnasında dinen caiz olmayan canlılar ve canlılara ait materyaller kullanılır. Çoğunlukla ruhani varlıklardan yardım alınır ve bu varlıklar kötü amaçlara hizmet eder. Kara büyüler yıkıcı büyülerdir.

İnsanları felaketlere, sıkıntılara ve hatta ölümlere sürükleyebilir. Eşleri ayırma, iş hayatını bozma, kısmet bağlama ya da bir insanı iradesi dışında birine aşık etmeye, bağlamaya çalışma gibi amaçlar güden kişilerin medyumlardan ve hocalardan yapmalarını istedikleri büyülerdir. Kara büyülerin bir diğer özellikleri ise etkilerinin gün geçtikçe azalması yerine artmasıdır.

Kara büyü çeşitleri;

-Domuz yağı büyüsü:  kara büyülerin en başlıcalarından biridir. Büyüler için kullanılan araçların içinde en sık kullanılanlarından birisi de domuz yağıdır. Kötü niyet ile yaptırılan büyünün neticesinde, büyüye maruz kalmış kişilerde hem iş hem aile hem de toplumsal hayatta kötü gelişmeler olur. Yolunda giden işler birden kötüye gider, çevresindeki insanlar ondan uzaklaşır, kısmeti kapanır. Büyü etkisindeki çiftler birbirlerini domuz gibi görmeye başlar ve neticesinde ayrılık yaşarlar. Bu kara büyüler de uzman medyumlar tarafından uygulanır ve bozdurmak için de deneyimli, güvenilir ve profesyonel medyumlardan yardım almak gereklidir.

-Kaşık büyüsü: Büyü yapımında kullanılan materyalden dolayı kaşık büyüsü adını almıştır. Tahta kaşıkların kullanımıyla ve gerekli tılsımlı sözlerin okunmasıyla yapılan bu manevi ritüel hem iyi hem kötü niyetler için kullanılır. Amaç insanları birleştirmek ve bağlanmasını sağlamak olsa da neticede insan iradesine etkisi olduğundan dolayı birçok medyum tarafından Ak büyü olarak görünmez bu çeşit büyülere zararsız büyüler derler. Kaşıkların sırt sırta bağlanması ve sonrasında mezarlıklara gömülmesi yoluyla insanları ayırmak, koparmak, uzaklaştırmak için yapıldığı yönüyle kara büyüler sınıfında yer almaktadır.

Kara büyüler, büyü yapılacak kişiden uzakta yapılır. Büyü yaptırmak istenler bu konuda uzmanlaşmış, kadim büyü kitaplarından anlayan, diğer alemlerden canlılarla iletişime geçebilen ve bu yeteneklerini kötüden yana kullanmayı tercih etmiş medyumlara başvururlar. Tesirli ve yan etkileri güçlü bu büyülerin iptali ve bozulması da oldukça zordur. Büyünün etkisindeki kişinin büyüden kurtulmak için iyi niyetli, ilim irfan sahibi profesyonel medyumlardan yardım alması gerekir.

-Yarasa kanı büyüsü: Dinen caiz olamayan vücut materyalleri kullanılan bu kara büyü oldukça tehlikeli ve etkisi güçlü büyülerdendir. Yarasanın çatal kemiği ve kanı ile uygulanan ritüel sonucu büyünün etkisindeki kişi, büyüyü yaptıran kişiye koşulsuz şartsız bağlanır, onun istediği gibi hareket eder. Duyguları ve düşünceleri esir edilmiş olur. Kötü niyetli kişilerce oldukça sık tercih edilen kara büyülerden biridir. Medyumlar ya da hocalar tarafından yapılır ve de bozdurmak, etkisinden kurtulmak için de profesyonel medyumlar büyü bozma uygulamasını yapmalıdır.

-Nohut ve Fasulye büyüsü: bu kara büyüyü uygulamaya başlarken nohut ve de fasulyeler belirli işlemlerden, uygulamalardan geçirilip üzerine tılsımlar yapılır. Ritüelin diğer aşamasında bu nohutlar ve fasulyeler içi su dolu kavanozlara konulur, yavaş yavaş şişerlerken olması istenen niyet de gerçekleşmeye başlar. İnsan nefsi üzerinde oldukça etkisi olan uygulama ile büyü etkisindeki kişiyi bağlamak amaçlanır.

-Voodoo büyüsü: oldukça eski tarihlere dayanan geçmişi olan ve çokça merak edilen kara büyülerdendir. Kelime anlamı olarak ‘manevi varlık’ anlamına gelir. Kökeni  üç farklı kültüre dayanır. En yaygın olanı ve bilineni Doğu Afrika bölgesine aittir. İkinci olarak da Güneybatı Amerika’da ki  Lousiana bölgesine dayalı bir kültürdür. Diğer bilinen bölge ise Haiti bölgesidir.

Köklü ve etkili olan bu kara büyü yöntemleri on yedinci yüzyıl dolaylarında hıristiyan din adamlarınca ortadan kaldırılmaya çalışılmış fakat başarılı olunamamıştır. Voodoo inancında dini bir lider yoktur, her insanın kendi dini elçisi olduğu düşünülür. Manevi maddi alem, kurban verme gibi gelenekler de bu inanışta da var olmaktadır.

Voodoo büyüsü yaptırtacak kişinin, büyü yapılacak kişiye ait özellikleri taşıyan kukla bir bebek yapması gereklidir. Bebeği yaparken kumaş, saman, kil, iplik gibi malzemeler kullanılır. Etkili olabilmesi için de büyü yapılacak kişinin bazı özel eşyaları bu bebeğe bağlanır. Ritüelin devamında bebeğin üzerine tılsımlı sözler okunur. Son aşamada ise sivri bir cisim voodoo bebeğine batırılıp zarar verilir. Kin ve nefret duyguları barındırılarak yapılan bu kara büyü tehlikeli sonuçlar da doğurabilir.

-Düğüm büyüsü: kara büyüler içinde oldukça tehlikeli olan büyülerdendir. Sicim büyüsü olarak da bilinen bu büyü, sicimlere atılan düğümler ve okunan tılsımlı sözler ile yapılır. Her düğüm bir amaca yöneliktir ve büyüye maruz kalan kişide çeşitli sorunlara sebebiyet verir. Deneyimli medyumlar tarafından uygulanan bu büyüden kurtulmak için de güvenilir gerçek medyumlara başvurmak gereklidir.

-Cin büyüsü: kara büyülerin en korkutucu olanıdır. Musallat büyüsü olarak da bilinen bu büyü neticesinde kötü niyetli cinlerin kişilere musallat olası sağlanır. Bu sayede büyüden etkilenen kişiler zorla ve korku ile istemedikleri şeyleri yaparlar. Büyüyü yaptıran kişinin istediklerini yaparlar. En belirgin etkisi de bu kara büyüye maruz kalmış kişinin ezan ve kuran sesinden korkması, rahatsızlık duymasıdır. Büyük zararlar veren bu büyüden kurtulmak için büyü kitapları konusunda uzman ve diğer varlıklarla iletişim içinde olan profesyonel medyumlarla iletişime geçilmeli.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Don`t copy text!