büyü

Büyü Belirtileri

Büyü belirtileri kişiden kişiye ve maruz kalınan büyüye göre farklılık gösterir.  Çoğu insan bu belirtileri fark edemez ve büyü etkisinde olduğunu anlayamaz. Ancak etrafındaki kişiler ondaki davranışsal değişimleri fark edip her hangi bir büyüden şüphelenebilir. Anlaşılması güç olan büyü uygulamaları bu sebepten çoğu zaman etkisindeki kişiyi bırakmaz. Büyü belirtileri, gözlemlenerek ve uzman medyumlara danışarak fark edilebilir.

Büyü Belirtilerine Birkaç Farklı Örnek

Büyüler,  doğuştan mistik yeteneklere sahip insanların doğaüstü yöntemlerle insanları, durumları, olayları ve nesneleri etkileyebilmek için yaptıkları bir çeşit paranormal uygulamalardır. Her toplumda ve kültürde farklı şekillenmiş olan bu manevi olaylar bazen sihir bazen büyü olarak adlandırılır. Uygulayan kişiler, kullanılan materyaller, yazılan tılsımlar, okunan duaların dili büyülere isimlerini vermişlerdir. Örneğin Süryani büyüsü veya Ermeni büyüsü diye adlandırılan büyüler ait oldukları dile göre anlamlansa da aslında aşk büyüleri sınıfındandırlar.

Büyülerden her hangi birinin etkisi altında olan kişilerde ruhsal, fiziksel, parapsikolojik, psikolojik ya da uyku durumunda sıkıntılar yaşanır. Fiziki belirtilerinin başında mide bulantıları, kusma, çeşitli ağrı ve sızılar, saç dökülmesi, kol ve bacaklardaki istem dışı hareketler, nefes almakta zorlanma gibi sıkıntılı durumlardır.

Yoğun ya da az da olsa her büyü belirti gösterir. Hatta bazen büyüyü yaptıran kişi ve yapan medyum dahi bu belirtilerden etkilenebilir. Çoğu zaman yaşanılan psikolojik etkiler depresyon veya panik atak olarak düşünülür ancak bu durumlar ilaçlar ile geçmez ise sorun ruhsal bir rahatsızlık olmayabilir.

Büyü belirtileri genelde bu iki durumla karıştırılır. Bir diğer önemli belirti ise çift karakterli olma durumudur. Bu kişilerde davranışlar tutarsız ve dengesizdir, verilen sözler unutulur, bir gün iyi bir gün kötü ruh hali sergilerler. Büyü etkilerinin bazılarında ise kişi kendisinden kötü bir koku yayıldığını düşünür. Gerçekte var olmayan bu kokudan bir türlü kurtulamadıklarını düşünürler. Bunun nedeni  ise büyü sebebiyle kendisine musallat olmuş doğaüstü bir varlıktır. Bu varlıklar yüzünden bazen de gerçeğe dayanmayan durumlar yaşadıklarını düşünürüler.

İnsanların  zihinlerini okuyabildiklerine inanmak gibi. Bunun neticesinde tanrı veya şeytan olduklarını dahi düşünebilirler. Sıkça rastlanan büyü belirtilerinden biri ise enerji düşüşleridir. Nedeni bilinmeyen, tıbben anlaşılamayan yorgunluk, bitkinlik hissi, güçsüzlük gibi sorunlar yaşarlar. Kıskançlık ve kuşku duyma gibi hisler de büyü belirtileri içinde yer alır. Öyle ki gerçek olmadığı halde aldatıldığını düşünmek ve kimseye güvenmemek gibi sorunlar yaşanmasına sebep olur.

Her büyünün kendine has belirtileri vardır, bunlar bazen olumlu bazen de olumsuz özellikler gösterebilir. Büyü belirtilerini anlamak çok da kolay değildir, birçok insan büyü etkisinde olduğunun farkında olmadan yaşamlarına devam ederler ve yaşadıkları bazı duygu ve durum değişikliklerinin farkında dahi olmazlar.

Bu değişikliklerin farkında olan kişilerin büyük çoğunluğu da yaşadıklarına anlam veremez ve üzerindeki büyünün belirtilerini fark edemezler. Çevrelerinde büyüler hakkında az da olsa bilgi sahibi insanlar var ise, büyü belirtilerini görebilir ve şüpheye düşebilir. Büyüye maruz kaldığını düşünen ya da yakınının büyü etkisinde olduğunu fark eden kişiler en kısa zamanda profesyonel medyumlardan yardım almalıdır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. hale dedi ki:

    merhaba arkadaşlar ben eltim için eltimin bana yaptıklarına artık tahammül edemediğim için taha hoca ile çalışma yaptım 1 hafta kadar sürdü ama gerçekten aldığım sonuçtan memnunum keşke daha önce yapsaydım diye çok pişman oldum ama çok şükür taha hocamın vesilesi ile geçti bitti çok ilgili istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz çok samimi bir hoca kendisini kesinlikle tavsiye ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Don`t copy text!