büyü

Büyü Kaç Günde Sonuç Verir?

Büyü kaç günde sonuç verir sorusu en çok merak edilen sorulardan biridir. Yapılan büyünün çeşidine göre ve uygulayan medyumun özelliklerine göre büyülerin etki süresi farklılık göstermektedir. Öncesinde büyü nedir sorusuna cevap aramak daha doğru olabilir. Büyü kelimesi sözlükte geçen anlamıyla efsun ve sihir kelimelerine de karşılık gelir. Sözlükte; doğaüstü varlıkların yardımıyla doğada bulunan gizli güçlere söz geçirmek yoluyla bir takım doğal olmayan işler yaptıklarını ileri süren kimselerin başvurdukları bir takım işlem ve davranışlara verilen genel addır.

Kökleri eski çağlara dayanan oldukça çeşitli ve köklü büyüler vardır. İslam tarihinin eski medeniyetlerinden gelen kaynaklarda mecus, Mecusi adı verilen varlıkların tabiattaki bir takım olayları ve doğaüstü varlıkları yönettiği, bilinmeyeni bildiği ve büyü yoluyla bir takım işler yaptıkları yazılmaktadır. Ayrıca kuran-ı kerimde de büyü konusuna yer verilmiş sihir kelimesi ile aynı anlamda yazılmıştır.

Buna rağmen Türkçede iki kelime birbirinden farklı anlamlar içermektedir. Sihirbazlık bir çeşit el çabukluğu yöntemi ile karşısındaki insanları etkilemek, kandırmak amacı ile yapılan bir sanattır. İllüzyon, hipnoz ve telepati gibi bilimsel uygulamalar da sihirbazlar tarafından kullanılabilir. Oysaki büyü yapımında kullanılan materyaller ve yardım alınan doğaüstü güçler, ruhani varlıklar, tılsımlar, muskalar gerçektir.

Büyü yapan kişiler ise günümüzde büyücü kelimesinden çok medyum veya hoca isimlerini kullanmayı tercih etmektedir. Medyumların yaptığı büyüler kaç günde sonuç verir derseniz bu o büyünün çeşidine göre farklılık gösterecektir.

Büyüler yüzyıllardır süre gelen geleneklerle şekillense de genel olarak altı gruba ayrılır. Hizmet ettikleri amaca ve etkileme güçlerine göre ak büyü, kara büyü, aktif büyü, pasif büyü, temas büyüsü ve de taklit büyüsü olarak sınıflanmışlardır.

Büyü Kaç Günde Sonuç Verire 5 Örnek

Ak büyü: genel olarak kişinin ve çevresindekilerin bazen de toplumun faydası ve iyiliği için yapılan koruyucu büyülerdir. Aşk ve sevgi için, kısmet açıklığı için, çiftlerin huzur ve mutluluğu için, kuraklık ve doğal afet gibi toplumsal sorunlara karşın, ihtiyaç sahibi kişileri korumak amacı ile yapılan bu büyüler çeşitli dualar ve tılsımlarla yapılmaktadır. Genellikle din adamları tarafından yapılması sakıncalı görünmeyen bu büyülerin kaç günde sonuç verdiği de uygulanan yöntemle orantılı olarak bir hafta ile 10 gün arasındadır.

Kara Büyü: amacı kötü niyetli insanlara hizmet veren, zarar vermek, kötü duruma düşürmek, ayırmak ve hatta etkisindeki kişinin hayatıyla ilgili büyük sıkıntılara yol açmak amacı ile yapılan ve yaptırılan büyülerdir. Genelde üçüncü şahısların evli çiftleri ayırmak, birbirlerine sırt dönmelerini sağlamak için yaptıkları ayırma büyüleri en sık kullanılan kara büyülerdendir. Bazen de kin ve nefret doğrultusunda karşıdaki kişiye zarar vermek amaçlı yapılmaktadır.

Kara büyü etkisindeki kişiler oldukça sinirli, öfkeli ve huzursuzdurlar. Durduk yere sorun çıkarıp karşısındakileri üzebilirler. Kara büyüler çok etkili, yapımı zor ve yan tesiri güçlü büyülerdir. Bu büyüler kaç günde sonuç verir diye sorulduğunda her medyumun yöntemine göre farklı cevaplar verilecektir. Genelde birkaç gün gibi kısa sürede etkilerini göstermeye başlayacaktır.

Aktif Büyü: bu kategorideki büyüleri yapabilen kişiler parapisikoloji konusunda deneyim sahibi, doğaüstü yeteneklere sahip, ruhani varlıklar ile temasta oldukları söylenen, genelde bir toplum ya da kabilede büyücü, medyum olarak tanılan kişilerdir. Bu kişilerin kendilerine has özel tılsımlı sözleri, ayinleri vardır. Eski çağlardan beri inanılan bu insanların doğa olaylarına da hükmedebildiği düşünülmektedir. Örneğin kuraklık veya fırtına gibi olayları çeşitli ritüeller sayesinde önleyebilmek gibi. Çoğunlukla toplumsal olaylar ve iyilikle ilgili büyülerdir.

Pasif Büyü: bu büyü grubu kötü büyülerden kurtulma ve korunmak amacı ile yapılan koruyucu, savunucu dualar ve eşyalar ile yapılan büyülerdir. Muska, bıçak, tılsımlar, çeşitli taş ve boncuklar, nazar boncukları gibi cisimlerin üzerine uygulanırlar ve üzerinde taşıyan kişiyi kara büyülere karşı korurlar.

Temas Büyüsü: bu büyülerin uygulanabilmesi için gereken şartlardan en önemlisi büyü yapılacak kişiye ait kişisel eşya veya vücutlarından alınan saç, tırnak gibi parçalara ihtiyaç olmasıdır. Esas olan temas ve parça bütün ilişkisi olan materyalleri sağlamaktır. Bu konu da çalışma yapmış uzmanlara göre birbiriyle ilişkili olan şeylerin fiziki temas dışında dahi birbirleri üzerinde etkisi olmaktadır. Kişisel eşyanın üzerine uygulanan büyü ve tılsımlar ait olduğu kişiyi de etkilemekte ve büyü bu şekilde sonuç vermektedir. Temas büyüleri hem iyiliğe hem kötülüğe hizmet eden büyülerdendir.

Taklit Büyüsü: analoji büyüsü veya homeopatik büyü de denilen taklit büyüleri benzerin benzeri meydana getirdiği görüşüne dayalıdır. Eski çağlardan beri süre gelen inanışa göre bebek isteyen bir kadının bezden bebek yapması ya da ev isteyenlerin eve benzer şekilde taşları dizmeleri gibi adetler bu büyülere kaynak niteliğindedir. Bu büyü çeşitleri de hem iyi hem de kötülük için uygulana bilir.

Büyüler yapıldıktan sonra bir süreç geçirerek etkilerini göstermektedir. Yapılan uygulamanın zorluğu ve niyet edilen amaç bu süreci etkiler. Örneğin bağlama büyüsü yapılmış bir kişi iradesi güçlü biri ise sonuç almak için kırk gün kadar beklemek gerekebilir. Bazı aşk büyüleri ise yedi ila on dört gün içinde kendini belli eder.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. kerem dedi ki:

    merhaba bana kız arkadaşım tarafından büyü yapıldı. ayrıldıktan sonra bir türlü kimseyle yakınlık kuramadım. ondan helallik almak istedim fakat kendisi bana çok etkili büyü yaptırdığını ve asla kimseyle birlikte olamayacağımı söyledi. bende yakın bir arkadaşıma danıştım ve bana medyum ersoy hocaya ulaşmamı söyledi. ben çok inançlı değilim bu konularda ama arkadaşım referans olunca aradım. iyi ki de aramışım kendisinden allah razı olsun ersoy hoca ile konuşmaya başlayınca gerçekten her şey nasıl olduğunu anlamadan yoluna girmeye başladı ersoy hocam ön yargılarım için özür dilerim emeklerinize sağlık herkese gözü kapalı tavsiye ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Don`t copy text!